KEKS PIECZARKOWY Z KIEŁBASĄ

 Keks ten chodził za mną już od kilku tygodni , ale ciągle nie mogłam się zabrać za jego zrobienie.Wykorzystałam na to wolną sobotę i tak powstał przepyszny podwieczorek!

 Pieczarki , wędlina , cebula , papryka , natka pietruszki i ciasto zmieszane ze sobą tworzą fantastyczną całość! Keks jest nie tylko niesamowicie smaczny , ale i niesamowicie sycący!

Podany z czerwonym barszczykiem zachwyci każdego!

 
keks pieczarkowy , zapiekanka grzybowa , zapiekanka z kielbasa , parowki w ciescie  chlebek z warzywami , ostra na slodko
 

SKŁADNIKI:

CIASTO :
– masło – 100 g
– jajko – 4 szt
– mąka – 200 g
– proszek do pieczenia – 2 łyżeczki
– sól – 0,5 łyżeczki

FARSZ:
– pieczarki – 250 g
– cebula – 2 szt
– ser żółty – 100 g
– wędlina ( u mnie parówki ) – 100 g
– czerwona papryka – 1 szt
– natka pietruszki – 2 łyżki
– sól – szczypta
– olej – 3 łyżki

 
SPOSÓB PRZYRZĄDZENIA:Żółtka oddzielamy od białek.Ucieramy z masłem.

Wsypujemy przesianą mąkę i proszek do pieczenia , mieszamy.Białka ubijamy , dodajemy sól , delikatnie mieszamy z ciastem.Ser trzemy na tarce na dużych oczkach.

Wędlinę kroimy w kosteczkę.

Paprykę wydrążamy , również kroimy w kosteczkę.

Cebulę obieramy i drobno siekamy.

Pieczarki czyścimy , kroimy w kosteczkę.

Podsmażamy razem z cebulką na niewielkiej ilości oleju.

Odstawiamy do ostygnięcia.

Paprykę , wędlinę , ser , natkę i ostudzone pieczarki z cebulką dodajemy do ciasta , mieszamy.

Doprawiamy solą , pieprzem i odrobiną papryki.

Masę przekładamy do delikatnie wysmarowanej formy keksowej ( ja używałam silikonowej ).

Pieczemy ok. 50 min. w temp. 180C.

Zajadamy!

 
 
 
Udostępnij!Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Tumblr

You Might Also Like

14 komentarzy

  • Reply
    Ola
    25 września 2012 at 10:13

    ja się skuszę! i parówki świetnie tu pasują ;) ewentualnie dodałabym kabanosa

  • Reply
    Ramona Kubik
    26 września 2012 at 19:58

    super wygląda…niedługo go wypróbuję:D mmmmniam:)

  • Reply
    Gąska Malwinka
    27 września 2012 at 12:23

    Pieczarkowy to moze nie dla mnie, ale na pewno sprobuje z innymi warzywami, bo az mi juz slinka cieknie! :)

  • Reply
    boregi
    27 września 2012 at 21:26

    Upieczone wczoraj wieczorem dwie foremki keksu są już tylko wspomnieniem ;) Super pachnie i smakuje ! Pozdrawiam.

    • Reply
      Ostra Na Słodko
      28 września 2012 at 12:10

      Bardzo się cieszę , że smakowało :D:D:D
      Polecam się na przyszłośc :)

  • Reply
    Anonymous
    3 marca 2013 at 00:35

    Na moje nieszczęście dopiero dzisiaj odkryłam tego bloga. Ale keks zrobiony i zjedzony. Pyszności :-)

  • Reply
    Dorota
    6 maja 2013 at 23:16

    Właśnie zajadam – jest pyszny!! :) A tak na marginesie to powiem szczerzę, że odkąd znalazłam Twojego bloga korzystam tylko z niego! Zawsze znajdę u Ciebie coś mega! aż się chce iść do kuchni i coś przyrządzić :) Pozdrawiam serdecznie!

    • Reply
      Sylwia Ładyga
      6 maja 2013 at 23:32

      Nawet niesz jak miło mi słyszec takie słowa :):):)
      Dziękuję z całego serducha!!! :)

  • Reply
    Kam cia
    22 października 2013 at 22:11

    trochę dużo masła, czy da się go czymś zastąpić bądź zmniejszyć ilość ?

    • Reply
      Ostra na Słodko
      23 października 2013 at 08:37

      0,5 kostki / 100 g nie jest dużą ilością na całą keksówkę.
      Jeśli zmniejszysz ilośc keks wyjdzie za suchy.

  • Reply
    Leczo
    2 sierpnia 2014 at 16:13

    […] , kiełbaska , pyszny sos i przyprawy tworzą wspaniałą całość , która jest fajną alternatywą dla […]

  • Reply
    Muffiny z kurczaka z pieczarkami
    5 sierpnia 2014 at 13:33

    […] z kurczaka faszerowane pieczarkami i zapieczone w formie muffin nie tylko świetnie smakują , ale i rewelacyjnie […]

  • Reply
    Jaaa
    25 listopada 2014 at 11:44

    Mam pytanoe, może głupie na jakie wymiary keksówki jest prEpis??

    • Reply
      Ostra na Słodko
      25 listopada 2014 at 11:59

      absolutnie nie głupie ;)
      To taka standardowa ok. 22-12 mniej więcej :)