ŚWIĘTO TORUŃSKIEGO PIERNIKA 2016 ( TORUŃ )

Jak już zapewne wiecie 13 sierpnia odbyło się Święto Toruńskiego Piernika 2016.

Zostałam zaproszona wraz z kilkoma blogerami z całej Polski, by wziąć udział w tym wydarzeniu.

swieto torunskiego piernika , torun , grzegorz lapanowski warsztaty, mateusz gessler , ostra na slodko, sylwi ladyga (15)

Przyznaję bez bicia, że nie mogłam się doczekać, gdyż miała to być moja pierwsza wizyta w Toruniu, a do tego wiedziałam ile fantastycznych atrakcji mnie czeka na miejscu!

Popędziłam jak na skrzydłach!

swieto torunskiego piernika , torun , grzegorz lapanowski warsztaty, mateusz gessler , ostra na slodko, sylwi ladyga (6)

W Toruniu przywitała mnie piękna pogoda i mnóstwo pysznego jedzenia, które z kilkunastu food trucków ustawionych nad samym brzegiem Wisły kusiły swoimi smakołykami.

Zdecydowanie było  czym wybierać, a w kolejkach czekały dziesiątki “głodomorów” chcących spróbować coś pysznego.

1-_DSC8680

pasek

Po przyjeździe popędziłam na Warsztaty Piernikarskie go Muzeum Toruńskiego Piernika przechadzając się przepięknymi uliczkami toruńskiej Starówki.

swieto torunskiego piernika , torun , grzegorz lapanowski warsztaty, mateusz gessler , ostra na slodko, sylwi ladyga (14)

swieto torunskiego piernika , torun , grzegorz lapanowski warsztaty, mateusz gessler , ostra na slodko, sylwi ladyga (16)

I wiecie co?! Już wtedy wiedziałam , że chyba zakocham się w Toruniu!

swieto torunskiego piernika , torun , grzegorz lapanowski warsztaty, mateusz gessler , ostra na slodko, sylwi ladyga (24)

 swieto torunskiego piernika , torun , grzegorz lapanowski warsztaty, mateusz gessler , ostra na slodko, sylwi ladyga (4)

swieto torunskiego piernika , torun , grzegorz lapanowski warsztaty, mateusz gessler , ostra na slodko, sylwi ladyga (22)

swieto torunskiego piernika , torun , grzegorz lapanowski warsztaty, mateusz gessler , ostra na slodko, sylwi ladyga (13)

swieto torunskiego piernika , torun , grzegorz lapanowski warsztaty, mateusz gessler , ostra na slodko, sylwi ladyga (12)

pasek

Po warsztatach piernikarskich i zwiedzaniu muzeum udałam się w samo centrum wszystkich atrakcji, które odbywały się w specjalnie przygotowanych namiotach.

Program_SwietoTorunskiegoPiernika2016 (1)

Pokaz Kulinarny Grzegorza Łapanowskiego, Mateusza Gesslera i Philippe’a Abraham’a oblegały tłumy a Panowie robili furorę ( w i w sumie to się nie dziwię, bo zapachy smakołyków które przygotowywali ulatniały się w powietrzu ).

Menu obfitowało oczywiście w piernikowe pyszności!

  swieto torunskiego piernika , torun , grzegorz lapanowski warsztaty, mateusz gessler , ostra na slodko, sylwi ladyga (10)

pasek

Najbardziej jednak czekałam na godzinę 14, kiedy to miały odbyć się specjalne Warsztaty Fotograficzne prowadzone przez Grzegorza Łapanowskiego i Jakuba Wilczka.

1-swieto torunskiego piernika , torun , grzegorz lapanowski warsztaty, mateusz gessler , ostra na slodko, sylwi ladyga (3)

W specjalnie przygotowanym pod kątem fotograficznym namiocie były prawdziwe cuda!

Cuda, o których marzy chyba każda blogerka kulinarna czyli setki talerzyków, miseczek, desek, sztućców i innych rzeczy niezbędnych do stylizacji potraw.

Przyznaję bez bicia – zazdrość mnie zżarła, bo najchętniej to bym wszystko do domu przygarnęła!

swieto torunskiego piernika , torun , grzegorz lapanowski warsztaty, mateusz gessler , ostra na slodko, sylwi ladyga (7)

Warsztaty były prowadzone w tak fajnej atmosferze i tak fajny sposób, że te 2 godziny zleciały w mgnieniu oka, a ja najchętniej bym wcale stamtąd nie wychodziła!

Panowie spisali się na medal, a ja wyszłam z głową pełną pomysłów – zarówno na nowe dania, jak i nowe stylizacje potraw i nową jakość zdjęć!

 swieto torunskiego piernika , torun , grzegorz lapanowski warsztaty, mateusz gessler , ostra na slodko, sylwi ladyga (11)

swieto torunskiego piernika , torun , grzegorz lapanowski warsztaty, mateusz gessler , ostra na slodko, sylwi ladyga (8)

swieto torunskiego piernika , torun , grzegorz lapanowski warsztaty, mateusz gessler , ostra na slodko, sylwi ladyga (17)

swieto torunskiego piernika , torun , grzegorz lapanowski warsztaty, mateusz gessler , ostra na slodko, sylwi ladyga (19)

swieto torunskiego piernika , torun , grzegorz lapanowski warsztaty, mateusz gessler , ostra na slodko, sylwi ladyga (21)

pasek

Z tą głową pełną pomysłów wybrałam się na specjalną kolację zaproszona przez Fabrykę Cukierniczą Kopernik.

Razem z kilkunastoma osobami z tego kulinarnego świata mogłyśmy spróbować przysmaków z restauracji Pikado i porozmawiać o tym co chyba wszyscy kochamy najbardziej, czyli o jedzeniu ( ale nie tylko! Rozmowom nie było końca! )

W tej sobotni wieczór Toruń tętnił życiem, a przy bulwarze Filadelfijskim odbywały się imprezy i koncerty, które umiliły ten wieczór!

 1-DSC8762-1000x600

Ajjj było super!

Na tyle super, ze z wielka przyjemnością powrócę za rok do Torunia – nie tylko na pyszne pierniki!

Z Całego serca dziękuję Fabryce Cukierniczej Kopernik za zaproszenie!

13307241_1023687461033642_8243682609182812675_n

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress